O mnie

Radosław Makowczyński

Odkąd pamiętam już jako dziecko interesowałem się światem przyrody. W czasie wakacji odwiedzałem wujka - myśliwego. Wyprawy z nim w góry to było coś na co czekałem cały rok. To on nauczył mnie rozpoznawać zwierzęta oraz odróżniać pierwsze gatunki ptaków tylko po głosie. Tak „zaszczepiony” wracałem zawsze do mojej rodzinnej wsi, w której mieszkam do dziś i ruszałem w teren, chcąc poszerzać swoją wiedzę na temat otaczającego mnie świata.


W 2007 roku już jako dorosły człowiek postanowiłem zakupić pierwszy aparat fotograficzny była to lustrzanka Canon 400D i w ten oto sposób zaczęła się moja pasja, którą staram się rozwijać do dziś, przemierzając głównie tereny mojej bliższej i nieco dalszej okolicy.


W dalszym ciągu jestem wierny systemowi Canona obecnie fotografując raczej obiektywami stałoogniskowymi. Przemierzając lasy i pola w poszukiwaniu swojego życiowego ujęcia staram się pokazać to co dla oka często niedostrzegalne - piękno mojej okolicy styku województw śląskiego i opolskiego.


Tematem który wywołuje u mnie najwięcej emocji jest rykowisko jeleni i to właśnie wtedy poszukuję życiowego ujęcia, ujęcia które cały czas jest gdzieś w „moich” lasach i czeka aż je odnajdę...